Tay Group
Gayrimenkul Şirketlerimiz
ASTAY Gayrimenkul İnşaat Yatırım ve Turizm A.Ş.
Astay insanların yaşam kalitelerini artıracak gayrimenkul projeleri üretme ve paydaşlarına değer yaratma vizyonuyla 2004 yılında kuruldu. Hedeflerini gayrimenkul alanındaki gelişim fırsatlarını doğru zamanda değerlendirerek, nitelikli yatırımlara dönüştürmek olarak belirledi. İstanbul Four Seasons Bosphorus, Four Seasons Sultanahmet otelleriyle, OnaltıDokuz ve Academia konut projeleri Astay’ın hem yatırımcı hem de geliştirici olarak gayrimenkul yatırımına bakış açısını gösteren projeler oldu.
ETİLER Gayrimenkul Yatırım A.Ş.
Astay çatısı altında “Four Seasons Private Residence İstanbul” projemizin mal sahibi olan şirketimizdir. 2024 yılında tamamlamayı hedeflediğimiz bu projemiz; Dünyanın en lüks otel ve rezidans markası olan Four Seasons’ın Türkiye’deki ilk rezidans projesi olacaktır
ASTAY İştirakleri
Atikpasha Turizm A.Ş.
Astay çatısı altında “Four Seasons Hotel Istanbul at The Bosphorus” projemizin mal sahibi olan şirketimizdir. Eskiden Atik Paşa Sarayı olarak isimlendirilen bina, Astay tarafından özenli bir restorasyon çalışmasının sonunda 2008 yılının Haziran ayında hizmete girmiştir.
Sultanahmet Turizm A.Ş.
Astay çatısı altında “Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet” projemizin mal sahibi olan şirketimizdir.  İlk olarak 1918-1919 yıllarında hapishane olarak inşa edilmiş otel binası Astay’ın itinalı restorasyon çalışmaları sonunda 65 misafir odası ve süiti ile İstanbul’un tarihi merkezinde 21 yıldır hizmet vermektedir.
Halikarnas Turizm ve  Yatırım A.Ş.
Astay çatısı altında “Four Seasons Resort Bodrum” projemizin mal sahibi olan şirketimizdir. Astay’ın doğru işi doğru bir şekilde yapma vizyonunun en önemli işaretlerinden biri olma hedefi ile yola çıkılan Bodrum projesinin 2019 yılında misafirlerini ağırlamaya başlaması planlanmaktadır.
Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü Şirketlerimiz
TAYEKS Dış Tic. ve Tekstil San A.Ş.

1977 yılında iç piyasaya yönelik kumaş ticareti ile tekstil sektöründe faaliyet göstermeye başladık. 1987 yılında ihracata yönelik kumaş üretimi amacıyla TAYTEKS, 1989 yılına ise TAYEKS firması ile hazır giyim ve konfeksiyon ihracatına başlandı.

TAYPA Tekstil Giyim San. ve Tic. A.Ş.

Başarılı hazır giyim ve konfeksiyon üretim tecrübesiyle 1993 yılında dış ticaret şirketi olarak TAYPA faaliyete geçti. Şuan da ülkemizde TAY Group çatısı altında toplanan bu şirketlerin merkezi Beylikdüzü’nde olup, Silivri Değirmenköy ve Bolu’da denim ve non-denim konfeksiyon üretimi, Çorlu’da ise Yıkama Arge Merkezi ile hizmet vermektedir.TAY Group tekstil sektöründe toplamda 70 bin metrekare kapalı alanda; %10’u beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 3.500 çalışanı ile üretiminin %81’ini ihraç ediyor. Mısır’daki 2.500 çalışanla birlikte tekstil alanında yaklaşık 6.000 kişilik istihdam mevcut. Bunun %62’sini kadın çalışanlar oluşturuyor.

Yurt Dışı Şirketlerimiz
EUROTAY D.O.O (SIRBİSTAN)

Tay Group’un 2018 yılında Sırbistan’ın Kraljevo şehrinde kurduğu Eurotay hazır giyim ve konfeksiyon üzerine faaliyet gösteriyor. 2018 yılı sonunda, toplam 35.000 m2’lik kapalı alanda üretime başlayan fabrikada, kesim, dikim, yıkama ve son işlemler üniteleri bulunuyor. 2025 yılında tamamlandığında fabrikanın 2.500 kişinin çalıştığı ve ayda 600.000 adet üretimin gerçekleştirildiği bir tesis olması planlanıyor.

TAYAL SPA (CEZAYİR)

Tekstil sanayiciliğinde 40 yılı geride bırakan Tay Group sahip olduğu deneyimle Mısır’ın ardından TAYAL SPA ile Cezayir girişimini hayata geçiriyor.

Türk – Cezayir ortaklığı ile kurulan TAYAL SPA, Cezayir’in Relizane Vilayeti Sdi Khettap endüstri bölgesinde 3 fazda hayata geçireceği toplam 2,5 milyon metrekare üzerine kuracağı Organize Tekstil Sanayi Bölgesi ile Avrupa’nın ve Doğu Akdeniz havzasının en büyük tekstil üretim tesisine imza atmış olacak. 2018 sonunda tamamlanacak olan ilk etapta 10 bin kişiye; 10 sene içinde kademeli olarak ise toplamda 25 bin kişiye istihdam yaratacaktır.

2017 yılı sonu itibarı ile iplik üretimine başlanacak olup; 2018 yıl sonuna kadar denim, dokuma, örme kumaş ve konfeksiyon tesislerimiz faaliyete geçecektir.

T&C Garments S.A.E (MISIR)

Tay Group konfeksiyon sektöründe ilk yurt dışı yatırımı olan T&C Garment’ı, 2010 yılında Mısırlı Cairo Cotton Center ile Taypa ortaklığında Al Obour City Kahire’de 40.000 metrekare alan üzerinde kurmuştur. Ayda 400.000 adet üretim kapasitesi ile denim ve non-denim konfeksiyon üretimi yapmaktadır.

Toplamda 2.500 kişi çalışmakta olup, kendi ürün grubunda Mısır’ın hazır giyim ve konfeksiyon ihracatının %10’unu yapmaktadır.

Mısır’daki üretimin büyük bölümü ABD’ye ihraç edilmekte olup, toplamda 45 milyon $ ihracat yapılmaktadır.


Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.